MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS PIĄTYCH

2 czerwca w naszej szkole królowała matematyka, w tym dniu bowiem w SP 1 odbył się Międzyszkolny Turniej Matematyczny Klas Piątych zorganizowany przez nauczycielki matematyki – Annę Frankiewicz i Bogusławę Dzikowicz. Celem turnieju była popularyzacja matematyki wśród młodzieży, połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy oraz stworzenie warunków, w których uczniowie mogą wykazać się posiadaną wiedzą. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęły następujące szkoły : SP w Hajdukach Nyskich, SP w Kopernikach, SP 3 w Nysie, SP 5 w Nysie, SP 10 w Nysie oraz drużyna gospodarzy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w szkolnym konkursie matematycznym rozwiązali wszystkie zadania i zdobyli maksymalną ilość punktów: Lidia Cichorz, Damian Kozioł i Krzysztof Rejrat.

A oto reprezentacje gości :

SP 3: Paulina Sałamacha, Dominika Marcińczak, Konrad Klimczak, opiekun – pani Dorota Kos

SP 5: Szymon Domagała, Paweł Szlezak, Kamil Wilman, opiekun – pani Sylwia Margielewska

SP 10: Michał Rogowski, Weronika Tobor, Bartek Żukrowski, opiekun – pani Maria Hulboj

SP Hajduki Nyskie: Katarzyna Wala, Joanna Kuni, Kamila Szkarłat, opiekun – pani Janina Kociołek

SP Koperniki: Adrianna Drożdżal, Mateusz Todorowski, Małgorzata Szpakowska, opiekun – pani Barbara Mocko

Turniej rozpoczął się o godz. 9.00 i składał się z dwóch etapów. W I etapie uczestnicy indywidualnie walczyli o punkty dla swoich szkół rozwiązując test składający się z 11 trudnych zadań. Po podliczeniu punktów okazało się, że do drugiego etapu zakwalifikowały się następujące szkoły: SP 10 – 28p, SP 1 – 28p, SP 3 – 22p oraz SP w Kopernikach – 21p.

W II etapie trzyosobowe drużyny wspólnie walczyły o zwycięstwo. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na sześć pytań i rozwiązać krzyżówkę matematyczną z hasłem Pytania losowali kapitanowie drużyn, do wyboru mieli pytania o różnym stopniu trudności – za 1 i za 2 punkty.

A oto końcowa klasyfikacja :

I miejsce - SP 10 w Nysie

II miejsce – SP 3 w Nysie

III miejsce – SP 1 w Nysie

IV miejsce – SP w Kopernikach.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie:

Elżbieta Oniśkiewicz – nauczyciel matematyki z “Carolinum” - przewodnicząca

Barbara Mocko z SP w Kopernikach

Janina Kociołek z SP w Hajdukach Nyskich

Sylwia Margielewska z SP 5.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszych czterech miejsc dodatkowo nagrody specjalne. W gronie najlepszych matematyków naszej gminy nikogo nie trzeba było przekonywać, że królową wszystkich nauk jest matematyka.Pomysł spodobał się wszystkim uczestnikom, mamy więc nadzieję, że wejdzie na stałe do tradycji naszej szkoły.