NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Po ubiegłorocznym sukcesie ucznia nyskiej „Jedynki” (3 miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego na Program Uczniowski), w tym roku Marta Hornicka, uczennica kl. Vb zajęła I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Opolszczyzna wczoraj, dziś, jutro”.

Konkurs, mający wieloletnią tradycję ma na celu rozwijanie indywidualnych zainteresowań i wyobraźni uczniów, propagowanie tematyki regionalnej, propagowanie idei integracji Polski z Europą i aktywizację działalności szkolnych pracowni komputerowych.

Konkurs składa się z kilku etapów: szkolny, eliminacje rejonowe – odbyły się 26.04.2004 r. w Opolu (Marta zdobyła tu wyróżnienie kwalifikując się do finału, w którym znalazło się 4 uczniów z woj. opolskiego ze szkół podstawowych).

Finał konkursu odbył się 07.06.2004 r. w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu, a polegał na prezentacji swoich prac zgodnie z zasadami ustalonymi wcześniej w regulaminie. Uczniowie odpowiadali też na pytania komisji konkursowej.

Praca Marty „Eko-Nysa ku Unii Europejskiej” zrobiła w finale największe wrażenie, a informacje w niej umieszczone były przedstawione przejrzyście i czytelnie.

Wyniki konkursu:

1. Marta Hornicka - Szkoła Podstawowa nr 1, Nysa