NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Aleksandra Doskocz jest uczennicą klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie.

W bieżącym roku szkolnym była mistrzem ortografii wśród drugoklasistów wszystkich szkół w gminie, bezbłędnie napisała test i 12 maja 2004r. wzięła udział w finale IX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego w Opolu. Tam również okazała się najlepsza,  zajęła I miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Pani Irena Sadowska, wychowawczyni Oli, która przygotowywała dziewczynkę do konkursów uważa, że jej uczennica jest bardzo pracowita, dużo czyta i stara się jak najwięcej wynieść z zajęć. Pracuje uważnie, a kiedy ma wątpliwości zawsze pyta nauczyciela.

Ola lubi czytać, tańczyć, gra na skrzypcach i pianinie. Chętnie uczy się języka angielskiego.

W wolnych chwilach pływa w basenie, jeździ na rowerze, zimą na nartach.

Ostatnio jej pasją są konie – ma własnego, którym troskliwie się opiekuje i spędza z nim każdą wolną chwilę.