Pokaz ratownictwa medycznego dla uczniów klas czwartych

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji programu "Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń". Jednym z zadań wyżej wymienionego projektu jest spotkanie z ratownikami medycznymi. Takie szkolenie udało się zrealizować dzięki staraniom p. Ewy Kardeli-Dyrki 15.grudnia. Zostali na nie zaproszeni studenci Wydziału Ratownictwa Medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.
     W trakcie spotkania zaprezentowali oni profesjonalnie postępowanie w tych sytuacjach, które mogą najczęściej przydarzyć się dzieciom. Oprócz udzielania pierwszej pomocy, dzieci dowiedziały się jak skutecznie udzielać pomocy w przypadku zadławień, różnych urazów itd. Uczniowie chętnie brali udział w licznych symulacjach i demonstracjach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie zostaną z naszymi dziećmi na całe życie.