BEZPIECZNE FERIE

W czwartek, 9 lutego odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Nysie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Podczas prelekcji poświęconej bezpiecznym zachowaniom w okresie ferii, panie policjantki przypomniały dzieciom z oddziałów „0” oraz klas pierwszych podstawowe zasady, których należy przestrzegać w trakcie wypoczynku zimowego. Funkcjonariuszki uczuliły dzieci na wszelkie zagrożenia związane z nieroztropnym korzystaniem z uroków zimy. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie dotyczące zabaw na śniegu, na lodowisku i w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Panie policjantki podkreśliły jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas zjazdów na sankach oraz w trakcie poruszania się po stokach narciarskich. Dodatkowo, przybliżyły dzieciom niebezpieczeństwa związane z samodzielnym przebywaniem w domu. Poinstruowały, jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobami obcymi i apelowały, aby nie otwierać drzwi nieznajomym oraz nie oddalać się od domu bez wiedzy i zgody rodziców. Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci utrwaliły numery telefonów alarmowych.

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas spotkania wiedza na trwale wpisze się w pamięć naszych uczniów, a cenne informacje przekazane przez funkcjonariuszki przyczynią się do większego bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.