BEZPIECZNE FERIE

18 stycznia 2019 r. w ramach programu Bezpieczne ferie 2019 nyskie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji, pani nadkom. Małgorzata Jeżewska, pani sierż. sztab. Aleksandra Szułczyńska oraz pani mł. asp. Magdalena Skrętkowicz - rzecznik prasowy, odwiedziły najmłodszych wychowanków naszej szkoły.

Podczas spotkania panie policjantki rozmawiały z uczniami na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zachowań ryzykownych. Udzieliły wielu porad dotyczących możliwości zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom , które mogą spotkać dzieci. Przestrzegały przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wody i informowały o konsekwencjach zabaw zimowych w pobliżu drogi. Dodatkowo funkcjonariuszki przypominały o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię i omówiły korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczniowie przypomnieli sobie również numery telefonów alarmowych.