Przyjazna uczniom Straż Miejska

W naszej placówce bezpieczeństwo stanowi jeden z priorytetów. W ramach uczestnictwa w programie profilaktycznym „Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń” w czwartek 19.01.2017 r. miało miejsce spotkanie z przedstawicielką nyskiej Straży Miejskiej. Uczestnicy (zarówno uczniowie jak i obecni nauczyciele) mieli okazję poznać zasady funkcjonowania tego organu na terenie gminy. Po części teoretycznej, w trakcie której zostały przedstawione podstawowe zadania funkcjonariuszy, nadszedł czas na elementy praktyczne. Można było „na żywo” przekonać się jak wygląda służbowy ubiór strażnika, do czego służy mu notatnik, jak przydatna jest pałka oraz w jakich sytuacjach można użyć paralizatora. Podziw wzbudziła także odznaka. Znalazł się również czas na zadawanie różnych pytań... Na zakończenie wszyscy wspólnie powtarzali i zapamiętywali specjalny numer kontaktowy: 986. Kolejne działania dotyczące tematyki bezpieczeństwa będą miały miejsce już wkrótce.

Anna Palczewska