Andrzejki w bibliotece szkolnej

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w bibliotece

Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawę z dziećmi nawet w bibliotece szkolnej, bowiem i tutaj zorganizowano tradycyjne andrzejki.
Po wysłuchaniu komunikatu z zaproszeniem, na długich przerwach zbiegali do biblioteki uczniowie ze wszystkich pionów klas. A tutaj,  przy pomocy różnych rekwizytów przepowiadano dzieciom przyszłość, a to w sprawach sercowych, przyszłego wykonywanego zawodu, dalekich podróży, czy też czego powinny się wystrzegać i czego nie robić…..

Mamy nadzieję, iż andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu miłych przeżyć.

Joanna Bernat i Gabriela Leoniec