Andrzejkowe i mikołajkowe tradycje w bibliotece szkolnej

29 listopada tradycyjnie w bibliotece szkolnej zorganizowano andrzejki. Na kilka godzin biblioteka przekształciła się w  centrum wróżb i magii andrzejkowych. Uczniowie i nauczyciele mogli poznać sekrety swojej przyszłości korzystając z  przygotowanych wróżb. Było więc przebijanie serca szpilką, wybieranie kubeczka z ukrytym pod nim atrybutem, magiczne karty, losowanie kolorów i mowa kwiatów. Wróżby i przepowiednie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Z okazji mikołajek przygotowano gazetkę poświęconą historii św. Mikołaja oraz konkurs plastyczny pt. „Laurka dla św. Mikołaja”. Imprezie towarzyszyła  wystawa książek, których głównym bohaterem jest św. Mikołaj i Boże Narodzenie. Biblioteka w tych dniach cieszyła się dużym powodzeniem.

Do zobaczenia za rok!