Piknik z książką

10 czerwca o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”.

Organizatorem przedsięwzięcia był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Celem akcji była  przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, a  nieczytającym uczniom pokazanie, że czytanie, to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. To także promocja bibliotek szkolnych oraz podkreślenie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.

Uczniowie naszej szkoły (353 osoby) zebrali się na szkolnym boisku i wszyscy razem z  książką oraz hasłami propagującymi czytanie w ręce, wyszli na ulice Nysy,  zmierzając do parku w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy. Tam uczestniczyli w  „Pikniku z książką”,na którym  czytali wspólnie lub osobno – każdy to, na co miał ochotę, siedząc w cieniu drzew na kocach, a nawet na leżakach.

Ponadto podczas pikniku uczniowie pisali  kredą na asfalcie tytuły swoich książek oraz hasła dotyczące czytania, tworząc książkowe graffiti.

Niektóre grupy uczniów, siedząc na kocach, wymyślały zabawy z czytaniem, np. czytały po kolei  pierwsze słowo ze swojej książki, tworząc absurdalny tekst, który wywołał wiele radości.

Akcja zebrała tak pozytywne recenzje, że na pewno wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia