Pani Jesień w szkolnej bibliotece

Biblioteka szkolna zaprosiła  uczniów do udziału w konkursie poetycko-plastycznym, który polegał na wykonaniu ilustracji do wiersza „Idzie jesień”. Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci twórczej inwencji, kreatywności i  wrażliwości estetycznej  inspirowanych pięknem poezji.

Idzie jesień

Idzie drogą Pani Jesień

Kolorowe liście niesie.

Bujną, rudą ma czuprynę,

Nosi z liści pelerynę.

Niesie w koszu jabłka, gruszki,

Pęk marchewki, garść pietruszki,

Kosz żołędzi i kasztanów,

Pożegnała klucz bocianów.

Piękna Jesień i wesoła

- „Wyjdźcie na dwór dzieci” – woła.

„Bo za moją peleryną

Kolorowe dni przepłyną.

Będzie szaro, błotnie, słotnie,

Wynudzicie się okropnie”

Korzystajmy więc Kochani

Póki złota jesień z nami!

Wkrótce biblioteka zaczęła „tonąć” pośród pięknych prac wykonanych przez dzieci przy użyciu różnorodnych technik plastycznych. Wszystkie dostarczone prace zasłużyły na wyróżnienie, dlatego też zorganizowano w wypożyczalni wystawę jesiennych wytworów uczniowskich.

Ponadto wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki i pozowali do zdjęcia przy swojej pracy plastycznej, a zdjęcia te, zamieszczamy w poniższej galerii. Zapraszamy do jej obejrzenia.