Wybieramy Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania

W dniach 8-10. marca w czytelni biblioteki szkolnej odbył się szkolny etap Konkursu Pięknego Czytania , który miał na celu wyłonienie  Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania, i tym samym uczestników  konkursu na etapie gminnym. W konkursie udział wzięło 53 uczniów.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:

I kategoria – uczniowie klas I – II

II kategoria – uczniowie klas III – IV

III kategoria – uczniowie klas V – VI

Uczestnicy konkursu czytali losowo wybrany fragment prozy przygotowany adekwatnie do wieku uczestników. Punktowana była: płynność,  poprawność, biegłość oraz wyrazistość czytania.

Komisja w składzie: Jolanta Gawlik-Kutowska, Katarzyna Ryszewska, Joanna Bernat  wyłoniła następujących Szkolnych Mistrzów Pięknego Czytania:

Kategoria I – od lewej : Miłosz Pałach, Wojciech Lis, Marta Opałka, Aleksandra Szostak.

Kategoria II – od lewej: Nadia Gromul, Szymon Jankiewicz, Dawid kotlarski, Antonina Burcek.

Kategoria III – od lewej: Julia Chudy, Edyta Bielińska, Oliwia Pałach, Wiktor Pliś.

Laureaci etapu szkolnego Konkursu Pięknego Czytania przeszli do etapu gminnego,  który odbywał się w dn. 9-10. marca w Bibliotece Miejskiej.

Etap gminny Konkursu Pięknego Czytania okazał się szczęśliwy, ponieważ w kategorii I -  Marta Opałka zajęła III miejsce a Wojciech Lis wyróżnienie.

W kategorii III-  Wiktor Pliś zajął II miejsce i przeszedł do etapu powiatowego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

N-l bibliotekarz Joanna Bernat