SPRAWOZDANIE Z PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW
NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pierwszoklasiści naszej szkoły poznali  wszystkie literki z Elementarza, mogą juz zatem samodzielnie czytać książki. Dlatego też szkolna biblioteka zaprosiła uczniów klas pierwszych  na uroczyste pasowanie ich na czytelników.

Celem imprezy było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz zachęcenie ich do czytania książek.

Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli wykonać kilka zadań, a nie były one łatwe. Dzielnie walcząc z przeszkodami na kolejnych stacjach podróży niezwykłego pociągu, którym zwiedzały krainę książek, pierwszaki swoją wiedzą wykazały, że już mogą zostać zaliczone do grona czytelników.

Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani  na czytelników szkolnej biblioteki. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mogli wypożyczyć po raz pierwszy swoje ulubione książki.

Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał pamiątkową zakładkę do książek i „Kodeks Czytelnika”.

Joanna Bernat i Gabriela Leoniec