Pasowanie na czytelnika

Dnia 8 grudnia 2016 r. w bibliotece szkolnej  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych. Uroczystość przygotowywana była przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Biblioteki pod opieką nauczyciela bibliotekarza- Joannę Bernat. Przygotowano przedstawienie, które wprowadziło małych czytelników w zaczarowany świat bajek i baśni. Nowi czytelnicy zostali  zapoznani z zasadami poszanowania książek  oraz  zasadami zachowania się w bibliotece. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, a następnie wypożyczyli pierwszą książkę.

Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom oraz Kodeks Czytelnika  zawierający zasady poszanowania książki. Dla rodziców przygotowano list.