Październik-
- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W roku szkolnym 2017/2018 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem:  Książka nas łączy.

Nasza biblioteka jak co roku  włączyła się do tej akcji.  Przygotowaliśmy wiele imprez, których celem    było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Świętowanie rozpoczęliśmy konkursem dla klas 1-7  „Książka z imieniem w tytule” .

W drugim tygodniu w klasach 1-3 odbyła się akcja czytelnicza  pt: „Głośne czytanie na drugie śniadanie”. Podczas drugiego śniadania młodsze dzieci słuchały zabawnych wierszy Juliana Tuwima, Jana  Brzechwy i Stanisława Jachowicza.

Dla uczniów klas 4-7 przygotowaliśmy konkurs pt: „Czyja to karykatura ?”

Z okazji urodzin Kubusia Puchatka, które przypadają 14 X ogłoszono konkurs plastyczny nt. „Portret Kubusia Puchatka” dla klas 1-7. Wszystkie prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.

W trzecim tygodniu odbyło się głośne czytanie „Bajki o księciu Husajnie i latającym dywanie” w oparciu o teatrzyk kamishibai. Na czytanie zostały zaproszone klasy czwarte.

W ostatnim tygodniu świętowania odbył się konkurs czytelniczy pt: „Zgadnij, kim jestem?”.

Na uczniów z klas 1-3 oraz 4-7  codziennie czekała do rozwiązania inna zagadka, dotycząca znanej i lubianej postaci z książki.

Przez cały październik odbywał się Kiermasz Taniej Książki, na którym można było kupić powieści, bajki, komiksy, kolorowanki i inne książki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ciepłe słowa na temat organizacji święta.

N-le bibliotekarze: Joanna Bernat i Gabriela Leoniec