Jak co roku, w tym i również,  październik był miesiącem, w którym biblioteka zaprosiła wszystkich uczniów szkoły do obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

Tegoroczne hasło brzmiało: „Książka to przyszłość”.

Świętowanie rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki informującej o święcie, ogłoszenia przez radiowęzeł oraz udekorowania biblioteki. Następnie odbyły się rozmaite imprezy czytelnicze dla poszczególnych grup wiekowych.

W klasach młodszych odbyło się głośne czytanie książki Renaty Piątkowskiej pt.: „Gang Słodziaków” z wykorzystaniem pluszowych maskotek - członków „gangu”.  Po skończonym czytaniu dzieci odbierały w bibliotece naklejki Słodziaków, w nagrodę za każde samodzielne domowe czytanie, zdobywając w ten sposób całą kolekcję gangu. Dzieci miały także możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym przedstawiającym ulubione Słodziaki.  Spłynęło  ponad trzydzieści prac, a nagrodzono dziesięć najciekawszych. Wszystkie znalazły się na wystawie w holu.

Uczniów klas czwartych zaproszono do biblioteki na głośne czytanie „Bajki o księciu Husajnie i latającym dywanie” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Po jej wysłuchaniu, dzieci mogły wcielić się rolę autora i ułożyć własne zakończenie tej bajki. Rozpętała się istna „burza mózgów” ukazując wiele wspaniałych pomysłów dzieci. Mogły one także ( w ramach kolejnego konkursu ) zakończenie baśni narysować i opisać na planszach; a w swojej klasie zaprezentować je, wykorzystując teatr kamishibais

Uczniów klas starszych czekały zupełnie inne zadania. Piąto i szóstoklasiści mogli zmierzyć się ze stoperem czytając na czas, a najstarsza grypa wiekowa zmierzyła się z ortografią pisząc trudne dyktando. Zwycięzców obu konkurencji nagrodzono miłymi upominkami.

Nasi czytelniczy mieli również okazję zakupić dla siebie ciekawą  książeczkę na przygotowanych w bibliotece Kiermaszach Książek.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w naszym święcie serdecznie dziękujemy! Kolejne świętowanie znów w październiku, za rok, na które zapraszamy!