Baśniowy las nadleśniczego …

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o dwie kolejne książki Mariana Podleckiego z serii BAŚNIOWY LAS NADLEŚNICZEGO  pt. Opowieść o Feniksie, krasnalach i inwazji kosmitów” oraz „Wypędzony do Raju 3”, które przysłał nam wraz z listem, w którym informuje, o chęci odwiedzenia  naszej szkoły na wiosnę.

Inne książki tego autora znajdujące się w naszej bibliotece to:

1. Wypędzony do Raju

2. O kocie  Feniksie, krasnalach i trzech czarodziejskich kamieniach opowieści kilka

prawdziwych choć niewiarygodnych

3. Wypędzony do Raju 2

4. Z piórkiem w kapeluszu

5. Opowieść o Feniksie, latającym dywanie i jajku smoka wawelskiego.

Tych,  którzy jeszcze nie poznali twórczości pana Podleckiego, zapraszam do biblioteki,        a tych, którzy już czytali książki autora, do przeczytania kolejnych tomów.

Marian Stanisław Podlecki to niezwykle barwna postać. Od ponad 25 lat związany jest

z Nadleśnictwem Rajgród. Z wykształcenia leśnik i miłośnik przyrody. W zawodzie leśnika pracuje czterdzieści lat, w tym 25 lat na stanowisku nadleśniczego.  Od dawna realizuje też swe rozliczne pasje w Rajgrodzie i nie tylko. Pisze, maluje, podróżuje, poluje (myśliwy)

i aktywnie udziela się jako strażak ochotnik oraz instruktor harcerski w stopniu harcmistrza.

Współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Jest m.in. organizatorem Majówki

w Malinówce dla dzieci z domów dziecka, kolonii dla polskich dzieci ze Wschodu.

Na swoim koncie ma również udział w filmie. W 1998 roku zagrał rolę nadleśniczego Podleckiego w serialu "Siedlisko" w reżyserii Janusza Majewskiego.

Jest też również Kawalerem Orderu Uśmiechu.

N-l bibliotekarz    Joanna Bernat