ROK SZKOLNY Z PASJĄ!

6. października 2011 r. gościła u nas poetka mieszkająca na stałe w Niemczech – pani Barbara Balas. Spotkała się z przedstawicielami szóstych klas i czytała swoje ulubione wiersze, w których pisze o bliskich sercu ludziach, miejscach i sprawach. Zdradziła nam, że tęskni za Polską, stąd cała grupa utworów związanych z naszym i jej rodzinnym miastem – Nysą.

Podczas spotkania pani Barbara opowiedziała nam parę anegdot z dzieciństwa, mówiła też o sukcesach i nieszczęściach, które inspirują ja do pisania poezji. Zaprezentowała też swoje tomiki wierszy, a potem podarowała kilka - uczennicom próbującym swoich sił w pisaniu własnych utworów.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ciepła i naturalności tej poetki. Cieszymy się, że zaszczyciła nas swoją obecnością i mamy nadzieję, że jeszcze wiele jej przyszłych tomików powędruje na półki szkolnej biblioteki „Jedynki”.

Uczniowie klas szóstych SP1