Walentynki  – to  święto zakochanych przypadające 14 lutego, obchodzone w wielu krajach na świecie i … w naszej szkole. Z okazji Walentynek biblioteka szkolna przygotowała   niespodzianki. Jedną z nich była „Randka w ciemno….. z książką” . Na czytelników od samego rana  czekały książki  niespodzianki, zapakowane w papier, ozdobione  wstążeczkami i serduszkami. Uczniowie wybierali jeden egzemplarz, nie znając jego tytułu ani autora.   Mamy nadzieję, że randka się udała.

Biblioteka przygotowywała także kartki walentynkowe, które można było kupić i przesłać z wyrazami sympatii,  przyjaźni lub życzliwości wybranej osobie. Jeszcze jedną niespodzianką był literacki konkurs walentynkowy  „ Połącz w pary”. Biorący udział w konkursie wypełniali kartki łącząc w pary znane postaci literackie. Dzień św. Walentego, dzień dobrych uczuć, obchodzony w naszej szkole cieszył się dużym powodzeniem. Akcja miała  na celu propagowanie czytelnictwa  oraz …. zasad życzliwości, przyjaźni i sympatii.

Wszystkim  biorącym udział w walentynkowej zabawie dziękujemy.

Joanna Bernat i Gabriela Leoniec