Zakończenie projektu edukacyjnego

„Sąd nad książką”

Dnia 25.04.2016  r. odbyła się premiera przedstawienia „Sąd nad książką”, będąca zakończeniem projektu edukacyjnego realizowanego przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki. Obejrzeli go uczniowie klas 0-VI.

Głównym założeniem projektu  było rozbudzanie i poszerzanie zainteresowań czytelniczych, a tym samym zorganizowanie kampanii na rzecz przeciwdziałania spadkowi poziomu czytelnictwa. Obserwując jak  media  odwracają uwagę  od słowa drukowanego, postanowiliśmy  zachęcić uczniów naszej szkoły do częstszego sięgania po książki i wytłumaczyć, że nic tak nie rozwija jak czytanie.

Zdając sobie sprawę z powagi problemu podjęliśmy decyzję o przygotowaniu przedstawienia pt. „Sąd nad książką” dla całej społeczności szkolnej.

Prawie dwa miesiące trwały prace nad przygotowaniem przedstawienia. Należało do nich powołanie zespołów takich jak:  sekcja literacka, sekcja aktorska , sekcja  plastyczna , sekcja dekoratorska, opracowanie tekstu- ustalenie ról, opracowanie tekstu z podziałem na role, próby czytania oraz zaplanowanie i wykonanie plakatu oraz dekoracji, a na koniec pozyskanie odpowiednich do tematyki przedstawienia strojów ( togi, koszulki z nadrukiem).

Przedstawienie zostało sfilmowane i  zostanie zarchiwizowane w bibliotece szkolnej.

Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie,  o czym świadczyło skupienie widzów podczas oglądania oraz gromkie brawa. Mamy nadzieję, że nasz projekt przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole.