Sprawozdanie z obchodów
 Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
w SP1 w Nysie

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych weszły do kalendarza imprez organizowanych przez naszą bibliotekę już od kilku lat i jak zawsze mają na celu promocję biblioteki oraz zachęcanie uczniów do korzystania z jej zbiorów. Obchody rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki informującej o Święcie biblioteki.

Następnie ogłosiliśmy  akcję „Podaruj książkę bibliotece”,  z której pozyskaliśmy ponad 30 książek. Ofiarodawcami byli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przez cały październik trwał także

„ Kiermasz bardzo taniej książki” ,  który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów

i  rodziców.

Przez cały październik uczniowie mogli brać udział w wielu ciekawych i atrakcyjnych przedsięwzięciach. Jak zawsze największym powodzeniem cieszyły się konkursy.

Przygotowaliśmy następujące konkursy dla klas 0 – VI :

·      „Podaj właściwy tytuł książki” – konkurs dla klas I – III;

·      „Góra książek” – konkurs frazeologiczny dla klas IV – VI;

·      „ Sowa – symbol mądrości” -  konkurs plastyczny dla klas 0 – VI;

·      „Odczytaj szyfr” – konkurs dla klas 0 – III;

·      Podaj imiona i nazwiska pisarzy przedstawionych na portretach” – konkurs dla klas IV – VI.

W związku z Dniem Edukacji Narodowej  przypadającym na dzień 14 października zorganizowaliśmy wystawę książek , które nasi nauczyciele czytali w dzieciństwie.

Ważnym wydarzeniem było również pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie naszej szkoły  obejrzeli przedstawienie Zaczarowany świat bajek” przygotowane przez członków  aktywu bibliotecznego. Zapoznali się także  z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.

Aktyw biblioteczny w składzie : ( od lewej) Natalia Warzkiewicz, Dominika Rychlik, Angelika Janiszewska, Ola Lewandowska, Sylwia Pfitzner

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zakończyliśmy wystawą plac plastycznych z konkursu plastycznego „Sowa – symbol mądrości”.

Wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych a nauczycielom i  rodzicom  za współpracę i wsparcie  w realizacji tego przedsięwzięcia.

Nauczyciel bibliotekarz Joanna Bernat i aktyw biblioteczny