SPOTKANIE AUTORSKIE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

W dniu 11.04.2006r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z Kazimierzem Staszkowem – autorem wielu wydawnictw, przewodników i albumów fotograficznych o naszym regionie; laureatem nagród: Nyskiego Trytona i Lira Powiatu Nyskiego – w dziedzinie kultury i promocji miasta.

Pan Kazimierz Staszków posiada w swym archiwum ok. 20 tysięcy zdjęć, będących dokumentacją jego podróży. Stanowi ona dorobek 30-stu lat odkryć, poszukiwań i szperania po nieznanych bądź często zapomnianych zakątkach Nysy. Ten niezwykły człowiek popularyzuje nasz region spotykając się z ludźmi, opowiadając im ciekawie o ziemi nyskiej, prezentując piękne  fotografie. Dlatego też  zaprosiłyśmy pana Staszkowa do naszej biblioteki, aby mogła poznać go nasza młodzież.

Pan Kazimierz Staszków przedstawiał również swoje fotografie

W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy piąte, ponieważ w tym pionie klas na lekcjach języka polskiego i historii realizowana jest tematyka : historia i legendy o naszym mieście.

Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań

I jak spodziewałyśmy się pan Staszków przeniósł naszą młodzież w świat historii, tajemnic, zabytków, – dostarczając im niezwykłych wrażeń wizualnych i żywego słowa oraz skłaniając ich do ciszy i skupienia. Potrafił także z niemałym dowcipem  prowadzić żywy dialog z młodą publicznością, która zadawała wiele ciekawych, a i trudnych pytań. Atmosfera była znakomita, na długo zapadają w pamięć uczniom emocje przeżyte podczas spotkań z tak ciekawymi ludźmi, do jakich niewątpliwie należy Kazimierz Staszków.

Podziękowanie w imieniu wszystkich uczniów za wspaniałe spotkanie

Joanna Bernat i Gabriela Leoniec