Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki!!!

Walentynki w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna już 9 lutego (poniedziałek)   rozpoczęła  walentynkowe świętowanie. Razem z aktywem bibliotecznym zorganizowano wystawkę o  historii walentynek,  zwyczajach i ciekawostkach związanych z tym świętem.

Wychodząc naprzeciw świętu zakochanych  przygotowano kartki walentynkowe, które można było kupić i wysyła drugiej osobie nie tylko jako dowód swojej sympatii, ale także uznania,  przyjaźni czy wdzięczności. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczono na potrzeby biblioteki.

Odbyły się także konkursy walentynkowe dla klas 0 -–VI.

Klasy młodsze brały udział w konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsze serce”. Technika pracy była dowolna, przy użyciu różnych materiałów.

Dla klasy IV-VI przygotowano konkurs czytelniczy, który polegał na dokończeniu przysłów

o miłości.

Zarówno konkursy jak  i kartki walentynkowe cieszyły się ogromnym  powodzeniem.

Uwieńczeniem konkursów  było zorganizowanie wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci i wręczenie nagród.

Zwycięzcom  serdecznie gratulujmy i zapraszamy  wszystkich uczniów do udziału w następnych konkursach bibliotecznych w których można się wykazać swoimi talentami i wiedzą .