Zdobyliśmy kolejny certyfikat! „BEZPIECZNA SZKOŁA-BEZPIECZNY UCZEŃ”

W naszej SP1 cała społeczność szkolna może czuć się bezpiecznie. Dba o to grono pedagogiczne jak również pozostali pracownicy. Teraz ten fakt został także oficjalnie potwierdzony poprzez nadanie przez warszawskie Studium Prawa Europejskiego tytułu Bezpiecznej Szkoły poświadczonego certyfikatem.

Od 15 listopada do 15 maja uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń” w ramach którego wykonaliśmy 11 przewidzianych regulaminem długoterminowych zadań (m.in. przeprowadzono spotkania z przedstawicielami służb mundurowych, wykonano prace plastyczne zawierające obserwacje dzieci co powinno się wokół zmienić, by poprawić relacje  międzyludzkie, poruszono problem nietolerancji, zagadnień dotyczących praw człowieka, niepełnosprawności,  a jedna z koordynatorek projektu uczestniczyła w imieniu placówki w kursie, którego poszczególne etapy zakończone były egzaminami). Warto podkreślić, że komisja konkursowa oceniła realizację każdego z nich na maksymalną ilość punktów.

Otrzymany przez nas certyfikat zawiśnie w honorowym miejscu na szkolnym korytarzu. Programem koordynowały panie: Jolanta Gawlik- Kutowska, Anna Palczewska oraz Alicja Orzechowska-Klecel.

Anna Palczewska