Szanowni rodzice!

Drogie dzieci!

Pragniemy gorąco podziękować za czas, który poświęciliście nam odwiedzając naszą szkołę i zapoznając się z jej dyrekcją, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi, bo przecież prawdziwy klimat danego miejsca tworzą przede wszystkim ludzie i ich osobowość.

W dniu dzisiejszym poznaliście wycinek naszej oferty edukacyjnej i odświętne oblicze placówki, choć nie jest to pełny obraz, bo oprócz świąt, ważna, a może najważniejsza, jest codzienna działalność, w tym wiele projektów, których realizacja rozciąga się w czasie.  Jedne zadania, te wykonane, odchodzą w przeszłość, a w ich miejsce pojawiają się inne, bardziej dotrzymujące kroku zmieniającemu się obliczu współczesnego świata, takie, jak: eSzkoła, e-Twinning, wolontariat szkolny, promowanie uczniów z pasją itd.

Zmienia się także wygląd i wyposażenie wnętrza budynku oraz jego otoczenie – mamy przepiękne boisko wielofunkcyjne i kolorowy, radosny plac zabawa dla najmłodszych uczniów. Wszystko po to, by nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością, jednak z pamięcią o tych, co byli przed nami, z szacunkiem dla dokonań nauczycieli, którzy uczyli tu przed nami i w ciągu 68 lat zmieniali oblicze szkoły, a także pracowali na jej dobrą opinię w środowisku.

Wszyscy mamy świadomość, że nie tylko ten jeden dzień – Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie decyduje o jakości pracy szkoły, że na dobrą opinię pracuje się przez lata – przez pokolenia.

Zapraszamy zatem Państwa do udanej współpracy. Będzie nam niezwykle miło jeśli podejmą Państwo decyzję o zapisie dziecka do naszej szkoły, zaś dzieci zapraszamy do wstąpienia w poczet naszych uczniów, czyli do grupy niezwykłych 615 podopiecznych.

Dyrektor SP nr 1 w Nysie

mgr Bożena Węglarz