DNI OTWARTYCH DRZWI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W NYSIE

GALERIA ZDJĘĆ LIST DO RODZICÓW

Co działo się w „Jedynce” w sobotę ?

Jak co roku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie odbyły się Dni Otwartych Drzwi, zorganizowane przez dyrekcję oraz nauczycieli. Każdy, kto chciał zobaczyć szkołę „ od środka”, mógł to zrobić21 lutego 2015 r. w godzinach od 10.00 do 13.00. Dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich opiekunów przygotowaliśmy liczne atrakcje.

Kto nas odwiedził?

Mieliśmy przyjemność gościć rodziców dzieci, których interesuje edukacja swoich pociech na wysokim poziomie. Gościem honorowym Dni Otwartych w SP 1 był wiceburmistrz Nysy p. Piotr Bobak.

Co można było zobaczyć ?

Odwiedzający mogli obejrzeć sale lekcyjne, w których czekały na nich niespodzianki w postaci ciekawych zajęć edukacyjnych i sportowych.

Były to: zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, turniej szachowy, doświadczenia„Młodego naukowca”, filmy dydaktyczne, wystawki prac uczniów (makiety, albumy, kroniki) oraz ich osiągnięć, gry planszowe, matematyczne i komputerowe, zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zabawy w oddziale przedszkolnym i świetlicowym.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się przedstawienie kukiełkowe pt. „Lisek Chytrusek” oraz minikawiarenka ze słodkościami i napojami.

Odwiedzający nas rodzice mieli też okazję spotkać się z nauczycielami, aby porozmawiać o szkole, zadawać pytania i otrzymać szczegółowe informacje.

Jakie wrażenia?

Nasi goście byli miło zaskoczeni atmosferą panującą w szkole, brakiem anonimowości oraz sukcesami naukowymi i sportowymi naszych wychowanków.

Dzielnie spisali się również uczniowie „Jedynki”, którzy jako gospodarze, chętnie oprowadzali po placówce wszystkich zwiedzających.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczni pierwszoklasiści czuli się u nas dobrze, a ich opiekunom podobała się nasza szkoła.

Do zobaczenia we wrześniu!