DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W NYSIE

Co działo się w „Jedynce” w sobotę?

Dzień Otwartych Drzwi - 27 lutego 2016

PARTER

7

Szatnia dla gości

CZYTELNIA BIBLIOTEKA

Wiosenny Kiermasz taniej Książki. Wystawa Kronik Szkolnych.

6

„Czarodziejskie kwiaty, czarodziejskie korale” - zajęcia plastyczne w oddziale przedszkolnym. Zabawy z chustą animacyjną.

8

Punkt informacyjny dla rodziców dzieci klas pierwszych i zerowych. Zapisy.

I PIĘTRO

HOL

Sukcesy sportowe „Jedynki” - wystawa sprzętu sportowego i pucharów szkolnych. Zajęcia sportowe - „LA dla Każdego”.

Warsztaty muzyczne „Klubu Miłośników Dobrej Piosenki”.

101

„Pokochaj SZACHY - grę królewską”. Nauka gry w szachy. Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach matematyki

102

„Zegar matematyczny” - praca w grapach.

103

„Nasza Mała Ojczyzna”, „Podróż po krajach Unii Europejskiej” - wystawa prac uczniów (albumy, filmy i zakładki historyczne).

105

Prezentacja sali komputerowej. „Moje ulubione zwierzątko” - samodzielne wykonanie prezentacji przez uczniów klas IV-VI.

II PIĘTRO

201

„Witamy w Szkolnym Teatrze” - prezentacja dokonań Szkolnego Kola teatralnego „Sufler”. Wystawa rekwizytów.

202

„Piękny polski pejzaż” - zajęcia plastyczne - ki. IV-VI.

203

„Anglomaniacy” - wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach języka angielskiego w klasach IV-VI. Wykonywanie zakładek do książek.

205

„Polonistyczne pasje” - wystawa - makiety do lektur. Tworzenie i prezentowanie gier planszowych o tematyce polonistycznej.

206

„Przyroda w doświadczeniach i życiu codziennym” -wystawa prac uczniów oraz przyrodniczych pomocy dydaktycznych. Film przyrodniczy. Mikroskopowanie.

207

„Anielska Klasa Angielska” -wystaw prac religijnych. Wykonywanie aniołków.

211

„Sportowo i wesoło” - gry i zabawy radiowe — klasy „0"-III.

III PIĘTRO

Korytarz III piętro

Mini - kawiarenka - słodki poczęstunek, gorące i zimne napoje (wychowawcy klas I-VI, obsługa)

301

„Piękna nasza Polska cała” - wykonywanie plakatu, praca w grupach kl. II. Wystawa - praca zbiorowa kl. I - „Zamki”.

302

„Magiczne żelazko” - zajęcia plastyczno - techniczne kl. I-III. Wykonanie pracy grupowej „Wiosna tuż, tuż...”

303

Zajęcia plastyczne - malowanie gipsowych figurek.

304

„Budowanie grodu” - praca w grupach - zajęcia plastyczno - techniczne z wykorzystaniem różnorodnych technik.

306

Zajęcia z tablicą interaktywną w kl. I-III. „Kolorowe witraże” - zajęcia plastyczne.

307

Zaplecze „Mini – kawiarenki”

311

„Czarodziejskie talerzyki” - ozdabianie tekturowych talerzyków przez uczniów kl. I.

IV PIĘTRO

401

„Sport to zdrowie” - tworzenie plakatów przez uczniów klasy II.

402

„Co jeść, żeby być zdrowym?” - tworzenie piramidy zdrowego odżywiania się przez uczniów klasy II.

403

„Gra w kolory” - prezentacja edukacyjnych programów komputerowych dla klas I-III. Prezentacja sali komputerowej dla uczniów klas młodszych.

412

Sala do prowadzenia zajęć dydaktyczno - wyrównawczych, logopedycznych, korekcyjno - kompensacyjnych dla uczniów klas I- III z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

413

Sala logopedyczna

ŚWIETLICA

Prezentacja sal świetlicowych i ich wyposażenia. Wystawa prac uczniów. Gry i zabawy świetlicowe.