VI DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

W tym roku szkolnym obchodzimy w naszej szkole po raz szósty Dzień Dobrych Uczynków. Tym razem zbieramy przybory szkolne, kolorowanki, wycinanki i kredki dla dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym Szpitala Miejskiego w Nysie.

W poprzednich latach zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt w Konradowej, jedzenie i środki czystości dla pensjonariuszy z ośrodka opieki w Bielicach, zabawki dla Miejskiego Ośrodka Pomocy w Nysie. Zbieraliśmy również przybory szkolne i środki toaletowe dla podopiecznych Towarzystwa Interwencji Społecznych w Nysie.

Mamy nadzieję, że te odruchy dobrego serca sprawiły radość, czasem dały nadzieję obdarowanym, bo temu przecież służą dobre uczynki.

W dniu 19. maja 2010 r. uczniowie kl. III a i kl. III b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Dobrych Uczynków w Bastionie Św. Jadwigi.

Dzieci obejrzały występ przedszkolaków

Zapoznały się z materiałami Fundacji Ekologicznej "Arka"

Wzięły udział w konkursach ekologicznych zorganizowanych przez pracowników Nadleśnictwa Prudnik. Za prawidłowe odpowiedzi były nagrody, a wśród nich: maskotki, plany lekcji, ołówki oraz sadzonki sosen i świerków

Następnie dzieci uczestniczyły w ekologicznym show "Historia zaginionego papierka"