PROJEKT PT. "PRZYRODA - POZNAJĘ, SZANUJĘ, CHRONIĘ"

PWSZ w Nysie przygotowała dla uczniów klas I-III z gminy Nysa projekt ekologiczny pt. „PRZYRODA- poznaję, szanuję, chronię”, który realizowany był w miesi±cach wrzesień –listopad 2014r. Nasz± szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa: Ryszard Bochenek (Grupa 2), Antonina Burcek, Aleksandra Cieleń (Grupa1) oraz klasy IIIb: Łukasz G±siorek, Jakub Klecel i Wiktor Pli¶ (Grupa 3).

Celem projektu było podniesienie ¶wiadomo¶ci ekologicznej i odpowiedzialno¶ci za stan ¶rodowiska naturalnego uczniów. W ramach projektu odbyły się:

·        warsztaty „Odnawialne i nieodnawialne Ľródła energii” składaj±ce się z trzech czę¶ci: edukacyjnej- wprowadzenie do tematu, praktycznej – składanie robotów i pojazdów zasilanych energi± słoneczn± i kreatywnej – wspólne budowanie modeli elektrowni wiatrowej;

Grupa I

Grupa II

Grupa III

·        wycieczka szlakiem ornitologicznym – podczas której obserwowano i poznawano ptaki.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali DYPLOM MAŁEGO EKOLOGA oraz nagrody za przygotowanie grupowej pracy konkursowej – modelu elektrowni wiatrowej, a także za udział w wycieczce.

Podczas całego projektu dzieci dobrze bawiły się, a co najważniejsze, poprzez działanie poszerzyły swoja wiedzę, która zapewne pomoże im w kształtowaniu nowego stylu życia, postaw i zachowań przyjaznych ¶rodowisku.

A.Szczepańska, E.Dziadu¶