SPEKTAKL EKOLOGICZNY

19 XI 2014 r.

Uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nysie na zaproszenie Gminy Nysa wraz z Fundacją na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL udali się na spektakl ekologiczny  pt. „Ala w Alulandii.” Odbył się on w auli Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie.

Uczniowie oglądali widowisko teatralne, które opowiadało  o przygodach dziewczynki o imieniu Ala prowadzącej śledztwo w sprawie zaginionych puszek aluminiowych, które uczniowie zebrali, aby opłacić wyjazd na wycieczkę. W trakcie śledztwa przeżywa wiele niesamowitych przygód, między innymi pomoc  rannemu Jelonkowi, spotkanie z muchą i Zgniłkiem w zaśmieconym parku. Przedstawienie zawierało treści edukacyjne, pełne kolorowych postaci, wesołych piosenek i interakcji z dziećmi. Ala uczyła małych odbiorców zasad segregowania odpadów oraz poinformowała o tym, w jaki sposób wykorzystuje się zużyte puszki .

Wychowawca klasy III a: Grażyna Bartusik