Szkolni miłośnicy historii reprezentowali Nysę

15 grudnia b.r. dwójka uczniów naszej szkoły: Adam Chmielewski (kl. 6d) oraz Jakub Pierzga (kl. 5a) wraz z opiekunem (Anną Palczewską) reprezentowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu nyskie szkoły podstawowe w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym pod nazwą „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Jego tematyka obejmowała lata 1768-1864 i wykraczała znacznie poza zagadnienia zawarte w podstawie programowej z historii, jest to bowiem konkurs dla pasjonatów przeszłości, militariów i wszelkich zagadnień związanych z wojskowością.

Chłopcy niezależnie od osiągniętego wyniku (na którego ogłoszenie czekamy z niecierpliwością) są już - poprzez fakt samego uczestnictwa w tym etapie -  wielkimi wygranymi. Ze stolicy województwa przywieźli niezapomniane emocje oraz przekazane przez organizatorów świąteczne życzenia dla wszystkich.

Kuba i Adam przed budynkiem ZSO w Opolu

Otrzymane od organizatorów życzenia świąteczne