Zwycięzcy konkursu „Marszałek Józef Piłsudski – dziedzictwo jego działalności w moim otoczeniu” w nyskiej PWSZ

4.12. 2017

Józef Piłsudski był jedną z postaci, która swoim patriotyzmem wpłynęła na losy państwa polskiego. Jednostka Strzelecka 3053 Nysa wraz  z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie zorganizowały konkurs plastyczny pod nazwą „Marszałek Józef Piłsudski – dziedzictwo jego działalności w moim otoczeniu”. Spośród ponad 60 prac, te wykonane przez naszych Uczniów i wytypowane przez nauczycieli plastyki okazały się najlepszymi. W dniu 4.12 przedstawiciele Koła historycznego „Bieg Historii” uczestniczyli w auli Collegium Artium w wykładach historycznych wygłoszonych przez dr Grzegorza Mazura oraz o. Urbana Adama Bąka. Odbyły się one przy okazji uroczystego wręczenia nagród   laureatom, wśród których w  kategorii klas I-V I miejsce zajęła Emilka Pałach z kl. Vd, w kategorii klas VI-VII III miejsce należało do Katarzyny Haręży z kl. VII d   a wyróżnienie uzyskał Marcel Kurzeja z kl. VII a  - serdeczne gratulacje od całej Społeczności szkolnej!

Anna Palczewska

Emilia Pałach - I miejsce