RYCERZE, CHŁOPI, MIESZCZANIE I DUCHOWIEŃSTWO – CZYLI PROJEKT HISTORYCZNY KLAS V

15.12. 2017

Aktywizacja i zaciekawienie uczniów tematem lekcji stanowi jeden z priorytetów współczesnego nauczania. Po serii lekcji historii na temat średniowiecznego społeczeństwa uczniowie wybranych klas piątych mieli okazję pracować w grupach metodą projektu. Zadanie polegało na kreatywnym przedstawieniu funkcjonowania jednego ze stanów społecznych wylosowanego przez lidera grupy. Czas działania wyniósł ponad dwa tygodnie, w trakcie których uczestnicy mogli konsultować swoje pomysły z nauczycielem.

W dniu prezentacji do sali 103 przybyli koronowani władcy, rycerze w zbroi, wyposażeni w miecz i dukaty. Chłopi dzielnie prezentowali pracę w polu, chłopki realizację obowiązków domowych a mieszczanki – ubiór na każdą okazję i miejski styl życia. Pojawiły się plakaty, prezentacje multimedialne, przedstawienia, adekwatna charakteryzacja a nawet... wehikuł czasu!

Każda z grup nagrodzona została oceną oraz gromkimi brawami.

Anna Palczewska