SZKOLNE OBCHODY DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1.03.2021

„Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta”prof. Henryk Elzenberg#Pamiętamyporazdziesiąty Już od dekady, pierwszego marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Corocznie delegacja szkolna uczestniczyła wraz z przedstawicielami całej gminy w uroczystościach przed pomnikiem „Patriotom Polskim” na Placu Kopernika. W tym roku jest inaczej… Obchody w szkołach przenoszą się w sferę wirtualną, a władze miejskie składają w imieniu wszystkich mieszkańców wiązankę przed kamienicą w Nysie, w której ukrywał się przed aresztowaniem Hieronim Dekutowski – jeden z ostatnich działaczy Podziemia Niepodległościowego.

W ramach obchodów szkolnych będą miały miejsce dodatkowe zajęcia tematyczne z członkami koła historycznego, minuty ciszy ku czci „Żołnierzy wyklętych”, a na lekcjach i godzinach z wychowawcą wprowadzone zostaną wzmianki o tym kim byli Żołnierze Niezłomni. Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Sympatyków Szkoły zapraszamy do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”(zorganizowanego przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskie Radio z oprawą artystyczną zespołu SOUL Sanok): https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0 (prawa autorskie nagrania: Ministerstwo Edukacji i Nauki).