DZIEŃ AMERYKAŃSKI

22 listopada w naszej szkole zespół nauczycieli języka angielskiego zorganizował American Day – Dzień Amerykański. Data obchodów tego nietypowego święta nie została wybrana przypadkowo, był to bowiem czwarty czwartek listopada. W ten właśnie dzień mieszkańcy Stanów Zjednoczonych obchodzą jedno z najistotniejszych dla nich świąt - Thansgiving Day  (Święto Dziękczynienia), podczas którego spotykają się z rodziną i przy wspólnym stole spożywają pieczonego indyka.

W ramach tego dnia korytarze naszej szkoły zapełniły się kowbojami i Indianami, którzy na lekcjach wybrali się w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych. Uczniowie nie tylko poznali symbole USA, słynne miasta i zabytki, ale także odbyli wirtualny spacer po najciekawszych miejscach tego kraju pod względem geograficznym. Ponadto, przedstawiciele klas pierwszych oraz drugich wzięli udział w konkursie pt. Best American Cartoons, który polegał na odgadywaniu tytułów bajek produkcji amerykańskiej, natomiast ich starsi koledzy mogli pochwalić się znajomością współczesnych utworów muzycznych w quizie Big Music Challenge. Poniżej prezentujemy wyniki:

Best American Cartoons

1 miejsce – klasa Ia

2 miejsce – klasa IIb

3 miejsce – klasa Ib

Big Music Challenge

1 miejsce – Mateusz Wilman (klasa IVa)

2 miejsce – Nadia Trzcionkowska (klasa IVb)

3 miejsce – Nikola Kowalska (klasa IVc)

Serdecznie dziękujemy wszystkim  uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i zapraszamy do amerykańskiego szaleństwa w przyszłym roku.

]