MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” z pewnością nie spodziewał się, że opowiadanie o przysłowiowej kropce aż tak poruszy ludzkie serca i stanie się inspiracją do zorganizowania wielkiej światowej akcji znanej pod nazwą Międzynarodowego Dnia Kropki. Wzruszająca historia o małej, nieśmiałej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w swoje możliwości zachęciła do odkrywania talentów również uczniów naszej szkoły.

Międzynarodowy Dzień Kropki jest świętem kreatywności, zabawy oraz wiary we własne możliwości obchodzonym na świecie od 2008 roku. 15 września uznawany jest jako dzień talentów, pomysłowości oraz odwagi. W związku z tym, że tegoroczne święto wypadało w niedzielę, w naszej szkole obchodziliśmy je w poniedziałek 16 września. W ten wyjątkowy dzień, kolorowe kropki nie tylko zagościły na naszych ubraniach, ale także były widoczne w pracach plastycznych dzieci. Na korytarzach szkolnych powstawały kropkowe dzieła sztuki oraz drzewa talentów. Podczas lekcji uczniowie rozmawiali o swoich mocnych stronach, pasjach oraz zainteresowaniach. Młodsze dzieci oglądały również bajkę o Vashti oraz śpiewały piosnkę autorstwa Jolanty Okuniewskiej i Beaty Skrzypec.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki sprawiły dużo radości zarówno uczniom jak i nauczycielom naszej szkoły.