DZIEŃ WATY CUKROWEJ

7 grudnia 2017 r. w naszej szkole zapanowała doprawdy słodka atmosfera. a to za sprawą obchodów Dnia Waty Cukrowej. Karmelowe zapachy unosiły się w powietrzu szkolnych korytarzy już po pierwszej przerwie śniadaniowej. Po zjedzonym posiłku, dzieci mogły skosztować puszystego przysmaku dzięki uczestnikom koła językowego „Anglołaki”, którzy postanowili przybliżyć najmłodszym uczniom naszej szkoły nietypowe amerykańskie święto jakim jest National Cotton Candy Day – Dzień Waty Cukrowej. Podczas tego dnia nie zabrakło także waloru edukacyjnego. Z przygotowanych prac projektowych, dzieci dowiedziały się jak powstaje cukier, a następnie obserwowały jakie procesy zachodzą, aby otrzymać z niego watę cukrową. Niezwykle istotny był też element językowy, który udało się wpleść w National Cotton Candy Day. W tym dniu, uczniowie komunikowali się wyłącznie w języku angielskim.

Dochód uzyskany z Dnia Waty Cukrowej został przekazany na wsparcie rodzin w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego Szlachetna Paczka.