Edukacja ku Przyszłości

Nowe Technologie na Usługach Edukacji

Wiosną tego roku dołączyliśmy do projektu systemowego „Edukacja ku Przyszłości” realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu. W ramach podprojektu „Nowe Technologie na Usługach Edukacji” w naszej szkole rozpoczęły działalność cztery grupy:

ñ  szalejąca po mieście z aparatem w ręku ekipa pod opieką p. Anny Lis, pracująca pod hasłem „Fotograficznym szlakiem po zabytkach Śląskiego Rzymu”,

ñ  rozśpiewane dziewczyny pod opieką p. Katarzyny Ryszewskiej „W drodze ku wielkiej scenie”,

ñ  wolontariusze hospicyjni krążący „Między niebem a ziemią” pod opieką p. Beaty Trzaski,

ñ  zespół aktorów z koła teatralnego „Sufler”, tym razem w zaczarowanym świecie kukiełek, aby  „Ożywić szmacianą lalkę” pod opieką p. Ewy Witkowskiej.

Podczas zajęć pozalekcyjnych poszczególne grupy uczniowskie (łącznie 48 osób z klas II-VI) realizowały główne założenia projektów- rozwijanie talentów uczniów podczas pracy metodą projektu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W ruch poszły tablety, laptopy, aparaty, drukarki i rzutnik. Efektem pracy jest między innymi fantastyczna dokumentacja fotograficzna najpiękniejszych nyskich zabytków, śpiewnik przygotowany przez zespół wokalny oraz filmy, w których obok aktorów występują kukiełki. Zwieńczeniem działań wolontariuszy był koncert charytatywny na rzecz nyskiego hospicjum, który odbył się 4 czerwca.

Chęć zaprezentowania dorobku poszczególnych grup doprowadziła do prezentacji projektów szerszej publiczności, która odbyła się w poniedziałek 25 czerwca 2012 roku. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciami.

Prezentacja projektów przez poszczególne grupy

Uczniowie, którzy brali udział w projektach otrzymali pamiątkowe dyplomy

Dyplomy uczestników projektu

Dziękujemy za czas i zaangażowanie!

opiekunki projektów

Anna Lis, Katarzyna Ryszewska, Beata Trzaska i Ewa Witkowska