Europejski Dzień Języków

W czwartek  27 września 2012 r. z jednodniowym opóźnieniem obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Jest to święto ustanowione w 2001 roku przez Radę Europy, a jego celem jest propagowanie nauki języków obcych oraz pokazanie różnorodności kulturowej i językowej na świecie. Po raz trzeci nauczycielki języka angielskiego przeprowadziły z tej okazji drużynowy quiz wiedzy o językach, który wygrała klasa 6D.Drugie miejsce w zmaganiach zajęła klasa 6B, a trzecie 5C.

Uczniowie rozwiązują quiz wiedzy o językach

Wiele działo się również na holu I piętra. Pani Ewa Witkowska przygotowała dla uczniów klas czwartych prezentację multimedialną dotyczącą języków na świecie. Największe poruszenie wywołał konkurs- w jakim języku śpiewana jest ta piosenka? Natomiast uczniowie klas piątych po lekcji dotyczącej wielobarwności kulturowej mieli okazję spróbować swych sił podczas minilekcji języka fińskiego, uczyli się alfabetu po rosyjsku i mogli zaśpiewać alfabet arabski.

Nauka języków obcych ułatwia podróżowanie, czego najlepszym dowodem byli nasi goście- Anna i Tomasz Szymkiewicz. Przenieśli oni uczniów klas trzecich i szóstych za pomocą zdjęć i opowieści do Afryki- pokazali zwierzęta i kulturę plemion Namibii. Najbardziej uważni słuchacze otrzymali drobne upominki. Podróżnicy natomiast zostali nagrodzeni gromkimi brawami i obiecali, że jeszcze nas odwiedzą, aby zaprezentować kolejną wyprawę.

Zaproszeni goście pokazali uczniom zwierzęta i kulturę plemion Namibii

Europejski Dzień Języków 2012