konkurs plastycznY "Kraje Anglojęzyczne - kultura i sztuka"

4. grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zatytułowanego Kraje Anglojęzyczne - kultura i sztuka. Zaszczytne wyróżnienia powędrowały w ręce uczniów z naszej szkoły – Marty Opałki z klasy I c oraz Adama Rydlewskiego z klasy II b. Prace dzieci były niezwykle przemyślane pod kątem merytorycznym, charakteryzowała je ogromna staranność, estetyka wykonania, ciekawa forma, oryginalność oraz kreatywność wykonawców.

Konkurs Kraje anglojęzyczne - kultura i sztuka organizowany jest w ramach „Dnia Kultury Amerykańskiej i Brytyjskiej” przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. Ma on na celu propagowanie nauki języka angielskiego wśród najmłodszych oraz zapoznanie ich z bogatą kulturą krajów anglojęzycznych. W tym roku w uroczystości, która miała miejsce w budynku Collegium Artium w Nysie wzięli udział nie tylko laureaci konkursu plastycznego, ale również uczniowie z klasy I c oraz VI d. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia z ogromnym zaciekawieniem oglądali prezentowane przez gimnazjalistów przedstawienia anglojęzyczne, a na zakończenie spotkania otrzymali mikołajkowe czapki, balony oraz wiele słodkości.

Marta Opałka, uczennica klasy I c Adam Rydlewski, uczeń klasy II b

Wyróżnione prace