KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

24 listopada w czwartkowe przedpołudnie szkolna biblioteka rozbrzmiewała anglojęzycznymi wierszami o tematyce jesiennej. Jak co roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali swój talent językowy oraz umiejętności deklamacyjne i aktorskie w Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego pod nazwą „Autumn is Great!”.

Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia

Tegoroczna edycja konkursu, wzorem ubiegłych lat, cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów z klas I-III. W tym roku w konkursie wzięło udział prawie 60 uczestników, którzy doskonale opanowali wybrane przez siebie wiersze jesienne w języku angielskim i recytowali je z niezwykłą starannością, zwracając szczególną uwagę na poprawne wypowiadanie obcojęzycznych słów.

Występy uczniów oceniło jury w składzie: pani Joanna Bernat nauczyciel – bibliotekarz oraz nauczyciele języka angielskiego - pani Małgorzata Brodziak oraz pani Barbara Wijatyk. Członkowie komisji wyłonili następujących zwycięzców:

Klasy pierwsze

I miejsce:     Karol Twardowski, kl. 1b

II miejsce:    Stanisław Witkowski, kl. 1a

III miejsce:  Zuzanna Hylińska, kl. 1b

Klasy drugie

I miejsce:     Marta Opałka, kl. 2c

II miejsce:    Julia Brocka, kl. 2c

III miejsce:  Aleksandra Szostak, kl. 2b

Klasy trzecie

I miejsce:     Oliwia Burek, kl. 3b

II miejsce:    Nadia Gromuł, kl. 3c

Natalia Haręża, kl. 3f

III miejsce:  Szymon Jankiewicz, kl. 3f

Wyróżnienia: Nadia Wójtowicz, kl. 3c

Jakub Zaremba, kl. 3e

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zachęcamy do systematycznych spotkań z językiem angielskim oraz poezją.