CEZARY PRYGA - BOHATER Z SĄSIEDZTWA

W ramach realizacji projektu „My local hero”- „Bohater z sąsiedztwa” w murach naszej szkoły gościliśmy kolejnego znakomitego gościa, pana Cezarego Prygę. W spotkaniu uczestniczyły wybrane klasy III-VI, których reprezentanci przygotowali prezentacje multimedialne oraz projekty na temat osiągnięć i specyfiki pracy naszego mistrza.

Nasz gość, pan Cezary Pryga to utytułowany sportowiec nyski, którego osiągnięcia zostały docenione odznaczeniem Brązowego Krzyża Zasługi nadanym z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pan Pryga jest mistrzem Europy karate shotokan, wielokrotnym mistrzem Polski różnych sztuk walki oraz instruktorem, któremu uprawnienia przyznał sam prezydent światowej organizacji International Modern Combat Federation, Philippe Floch.
Podczas spotkania pan Pryga opowiedział nam o początkach swojej kariery zawodowej, największych sukcesach oraz podróżach, które są nieodłącznym elementem pasji naszego mistrza. Uczniowie z żywym zainteresowaniem przyglądali się medalom oraz innym odznaczeniom przyniesionym przez pana Cezarego na spotkanie. Największą atrakcją przygotowaną przez karatekę okazał się jednak sam pokaz kata, czyli układu defensywnych i ofensywnych technik karate.
Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i życzliwej atmosferze, a zakończeniu towarzyszyło wręczenie uczniom naszej szkoły drobnych upominków przygotowanych przez sportowca, złożenie licznych autografów oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

W trakcie oglądania prezentacji multimedialnej wykonanej przez uczniów klasy V c

Pan Cezary Pryga z odznaczeniami otrzymanymi w roku 2013 Pokaz kata

Pan Cezary Pryga z odznaczeniami otrzymanymi w roku 2013

Projekty wykonane przez uczniów klas trzecich