Meksyk - Nietypowa lekcja angielskiego

25 stycznia 2019 r. naszą szkołę odwiedziły rodowite Meksykanki -studentki Dulce Marianna Baeza oraz Ana Karen Morquecho obecnie przebywające w Polsce i studiujące w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie w ramach programu Erasmus.

W czasie wizyty studentki spotkały się z uczniami klasy 4c i przeprowadziły niezwykłą lekcję kulturoznawczą na temat swojego kraju. Podczas tej niesamowitej podróży do Ameryki Północnej, Dulce i Ana posługując się biegle językiem angielskim, przedstawiły dzieciom wiele ciekawostek dotyczących kultury i tradycji Meksyku. Studentki przybliżyły uczniom symbole Meksyku, historię, zabytki, bogatą kuchnię meksykańską, a także obowiązkowe miejsca, które trzeba odwiedzić będąc w tym kraju. Podczas wizyty nie zabrakło również czasu na naukę języka hiszpańskiego, zabawy, a nawet spróbowanie meksykańskich słodkości!