PANCAKE DAY

13 lutego w naszej szkole miały miejsce obchody nietypowego święta jakim jest Pancake Day – Dzień Naleśnika. Brytyjskie ostatki zwane również Shrove Tuesday, obchodzone w przeddzień Środy Popielcowej są odpowiednikiem naszego rodzimego Tłustego Czwartku. Podczas gdy my delektujemy się smakiem pączków, Anglicy jako przysmak wybrali sobie słodkie, puszyste placuszki naleśnikowe zwane pancakes.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej postanowili zapoczątkować tak ciekawą tradycję w naszej szkole i przygotowali górę pysznych, pachnących, jeszcze ciepłych naleśników. Uczniowie najmłodszych klas mogli skosztować tego nietypowego przysmaku w różnych konfiguracjach. Dzięki uczestnikom koła językowego „Anglołaki” oraz ich rodzicom nie zabrakło pysznych dodatków do naszych wyjątkowych naleśników. Można było skosztować placuszka z bitą śmietaną, czekoladą czy świeżymi owocami. Całość wydarzenia dopełniły gry i zabawy oraz tradycyjny konkurs w „podrzucaniu naleśnika” na patelni.