KIEROWCA RAJDOWY - PAWEŁ DYTKO - W NASZEJ SZKOLE

Niezwykły gość odwiedził naszą szkołę we wtorek 10 grudnia. Na spotkanie z uczniami przybył najpopularniejszy wśród nysian kierowca rajdowy- Paweł Dytko. Wizyta była powiązana z projektem, jaki został przeprowadzony w klasach piątych i szóstych na lekcjach języka angielskiego „My local hero”- „Bohater z sąsiedztwa”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić sylwetkę znanej postaci związanej z naszym miastem i trzy grupy projektowe wybrały właśnie rajdowca.

Pan Paweł pojawił się na holu ubrany w specjalny strój, w którym jeździ podczas wyścigów, czym wzbudził zachwyt i aplauz licznie zgromadzonych dzieci. Po obejrzeniu krótkiego filmu prezentującego specyfikę pracy kierowcy rajdowego grupa uczniów z klasy 6B miała okazję pochwalić się efektami pracy przed swoim bohaterem. Gość nie krył uznania.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję posłuchać o blaskach i cieniach rajdów samochodowych z ust samego mistrza, który następnie odpowiedział na serię pytań młodych kibiców. Gromkie brawa zakończyły spotkanie i po rozdaniu ponad setki autografów nasz lokalny nyski bohater Paweł Dytko opuścił gościnne mury szkoły.

Wkrótce zdjęcia ze spotkania....