SZLAKIEM NYSKICH ZABYTKÓW Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

27 maja 2015 r. chętni uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu zatytułowanym „Szlakiem nyskich zabytków z językiem angielskim”, którego celem było wzbogacenie wiedzy na temat atrakcji naszego miasta połączone z doskonaleniem praktycznych umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Zabawa była przeprowadzona w formie popularnej gry miejskiej podchody, a jej trasę wytyczały znane zabytki miasta, m.in. Muzeum, Piękna Studnia, Dom Starej Wagi, Fontanna Trytona. Podczas wędrówki dzieci poznawały historię Nysy i rozwiązywały zagadki w języku angielskim przygotowane przez przebranych za legendarne postaci studentów. Zwieńczeniem całej zabawy było spotkanie w siedzibie biblioteki, gdzie na uczniów czekała wystawa publikacji poświęconych naszemu regionowi, ciekawe nagrody i słodki poczęstunek.
Organizatorem tak niezwykle interesującej dla dzieci rozrywki edukacyjnej byli studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka z filią w Nysie.