TYDZIEŃ

JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tegoroczne obchody Tygodnia Języka Angielskiego przypadły na dni 24 – 30 kwietnia 2014r. Jak co roku towarzyszyło im wielkie zainteresowanie oraz entuzjazm i zaangażowanie uczniów naszej szkoły. W tych wyjątkowych dniach propagujących ideę uczenia się języka angielskiego, uczniowie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach i wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, wokalnymi oraz sportowymi.

W klasach I-III Tydzień Języka Angielskiego rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego A trip to Australia, w którym zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej na temat największych atrakcji turystycznych Australii. Wyłonienie najlepszych prac nie należało do łatwych zadań, jednak komisji udało się podołać temu trudnemu wyzwaniu i poniżej prezentujemy wyniki:

I MIEJSCE- Emilia Pałach, kl. I d

II MIEJSCE- Tosia Burcek, kl. I a

III MIEJSCE- Szymon Bartosik, kl. I e

WYRÓŻNIENIA: Bartosz Banach, kl. III c oraz Mikołaj Wawrzkowicz, kl. III d

Emilia Pałach z pracą przedstawiającą słynny monolit skalny Australii

W czwartek 24 kwietnia odbyły się lekcje pokazowe pt. „What happens next?” oraz „Where is Matt dancing?” dla uczniów klas IV-VI. Lekcje zostały przeprowadzone przez panią Ewę Witkowską a uczniowie mieli okazję przewidywać przyszłość oraz tańczyć w różnych zakątkach świata.

Lekcja pokazowa „What happens next?”

Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Języka Angielskiego był konkurs Miming and drawing games czyli kalambury po angielsku. W turnieju, drużyny czteroosobowe z klas drugich i trzecich zmierzyły się w potyczce polegającej na odgadywaniu haseł rysowanych oraz tych, przedstawianych za pomocą gestów. Niekwestionowanymi zwycięzcami zostały drużyny z klasy II a oraz III d.

WYNIKI KONKURSU KALAMBURY

I MIEJSCE- KLASA II a, KLASA III d

II MIEJSCE- KLASA II c, KLASA III a

III MIEJSCE- KLASA II b, KLASA III c

Reprezentanci klasy II a                                              Podwójni zwycięzcy, klasa III d

W piątek, 25 kwietnia odbyły się Rozgrywki Ligii Angielskiej w piłce nożnej. Rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców z klas IV-VI a sędziował pan Jacek Ryszewski.

WYNIKI ROZGRYWEK LIGII ANGIELSKIEJ:

Klasy IV (chłopcy):                           I miejsce:        klasa IVa

II miejsce:       klasa IVd

III miejsce:     klasy IVc i IVb

Klasy IV (dziewczęta):                      I miejsce:        klasa IVa

II miejsce:       klasa IVd

III miejsce:     klasy IVc i IVb

Klasy V (chłopcy):                             I miejsce:        klasa Vd

II miejsce:       klasa Vc

III miejsce:     klasy Va i Vb

Klasy V (dziewczęta):                       I miejsce:        klasa Va

II miejsce:       klasa Vd

III miejsce:     klasy Vc i VB

Klasy VI (chłopcy):                           I miejsce:        klasa VIa

II miejsce:       klasa VIc

III miejsce:     klasy VId i VIb

Kolejną atrakcją przygotowaną z myślą o najmłodszych uczniach był konkurs Spelling Spike-literowanie po angielsku. Uczniowie na czas zmierzyli się z literowaniem słów w języku angielskim. Ponownym mistrzem tej kategorii została klasa III d.

WYNIKI KONKURSU SPELLING SPIKE

I MIEJSCE- KLASA III d

II MIEJSCE- KLASA III b

III MIEJSCE- KLASA III a

W konkursie KARAOKE , który odbył się we wtorek 29 kwietnia uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności językowe oraz wokalne. Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Poniżej prezentujemy laureatów klas I-III:

KARAOKE

Piosenki z podręcznika Bugs World

I MIEJSCE- Agnieszka Dudek, kl. III a ex aequo Oliwia Salska, kl. II c

II MIEJSCE- Marysia Janczar, kl. II b ex aequo Wiktor Pliś, kl. II b

III MIEJSCE- Ania Siwy, kl. I a

Wybrane piosenki współczesne

I MIEJSCE- Kornelia Toczek, kl. III d

II MIEJSCE- Karol Syposz, kl. I c ex aequo Amelia Krysiak, kl. II c

III MIEJSCE- Jakub Zachorowski, kl. III b

Laureatki konkursu Karaoke- Kornelia Toczek, Oliwia Salska, Agnieszka Dudek

WYNIKI KONKURSU KARAOKE W KLASACH IV-VI:

I MIEJSCE- Malwina Śmiech z piosenką „I love it

II MIEJSCE- Martyna Tarnowska z piosenką „Cheri cheri lady” ex aequo Marysia Janusz z piosenką „Big, big world

III MIEJSCE- Julia Witkowska z piosenką „Tank you

Kolejną atrakcją Tygodnia Języka Angielskiego był Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas IV-VI który odbył się w poniedziałek 28 kwietnia. Trzyosobowe drużyny popisywały się swoją wiedzą rozwiązując test oraz odpowiadając na pytania dodatkowe.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH:

I MIEJSCE- klasa VIc

II MIEJSCE- klasa 5d

III MIEJSCE- klasa IVd

Uczniowie podczas Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Klasy trzecie podczas wykonywania projektów na temat Australii

Najmłodsi uczestnicy konkursów, klasa I a

Uczestnicy konkursów językowych z klas I-III

W ostatnim dniu Tygodnia Języka Angielskiego, w środę 30 kwietnia odbyło się spotkanie z fotografem i podróżnikiem panem Przemysławem Pawlikiem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przepiękne zdjęcia i poznać interesujące fakty na temat Australii. Szczególnym powodzeniem cieszyły się opowieści na temat australijskich zwierząt.

Uczniowie na spotkaniu z p. Przemysławem Pawlikiem

Wszystkim uczestnikom konkursów językowych, muzycznych i sportowych gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.