TYDZIEŃ

JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tegoroczne obchody Tygodnia Języka Angielskiego przypadły w dniach 25 – 29 maja 2016r.

Jak co roku towarzyszyło im wielkie zainteresowanie oraz entuzjazm i zaangażowanie uczniów naszej szkoły. W tych wyjątkowych dniach propagujących ideę uczenia się języka angielskiego, uczniowie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach i wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, wokalnymi oraz sportowymi.

W klasach 0-3 Tydzień Języka Angielskiego rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego „Great Britain in our eyes – Wielka Brytania w naszych oczach” w którym zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej na temat Wielkiej Brytanii. Wyłonienie najlepszych prac nie należało do łatwych zadań, jednak komisji udało się podołać temu trudnemu wyzwaniu i poniżej prezentujemy wyniki:

I MIEJSCE   exaequo          Marta Opałka, kl. 1d

Jakub Lipiński, kl. 1a

II MIEJSCE                         Karolina Szajkowska, kl. 1b

III MIEJSCE                       Maja Milej, kl. 1b

We wtorek 26 maja dla klas młodszych odbyły się zajęcia prowadzone w wykorzystaniem tablicy interaktywnej, notebooków, TV, gier i zabaw. Uczniowie klas starszych mieli okazję zasiąść w szkolnym kinie i obejrzeć film „ET”.

W środę 27 maja atrakcją przygotowaną z myślą o najmłodszych uczniach był konkurs Spelling Spike-literowanie po angielsku. Uczniowie zmierzyli się z literowaniem na czas słów w języku angielskim. Mistrzem tej kategorii została klasa 3c.

WYNIKI KONKURSU SPELLING SPIKE

I MIEJSCE               KLASA 3c

II MIEJSCE             KLASA 3d

III MIEJSCE            KLASA 3b

W tym samym dniu w godzinach rannych uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Trzyosobowe drużyny popisywały się swoją wiedzą rozwiązując test.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH:

I MIEJSCE w pionie klas czwartych         klasa 4a

I MIEJSCE w pionie klas piątych             klasa 5a

I MIEJSCE w pionie klas szóstych           klasa 6d

Niesamowitym przeżyciem dla uczniów było spotkanie z panem Sebastianem Juszczykiem, twórcą filmów, teledysków i oprawy wizualnej koncertów i imprez. Pan Sebastian zaprezentował film własnego autorstwa dokumentujący rejs po Karaibach i odpowiadał na dziesiątki pytań.

Bardzo dużo emocji dostarczyły atrakcje czwartkowe – konkurs Karaoke oraz konkurs Miming and drawing games czyli kalambury po angielsku.

W konkursie Karaoke uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności językowe oraz wokalne.

WYNIKI KONKURSU KARAOKE W KLASACH 0-3

KLASY I

I miejsce: Mateusz Wilman, kl. 1a

II miejsce: Natalia Kowalska, kl. 1c

III miejsce: Maja Milej, kl. 1b

KLASY II

I miejsce: Natalia, Justyna Kurowskie, kl. 2f

II miejsce: Kamil Zaranek, kl. 2a

III miejsce: Emilia Nowak, kl. 2e

KLASY III

I miejsce: Wiktoria Zarzycka, Amelia Wójcik, kl. 3b

II miejsce: Martyna Latawska, Milena Radkiewicz, kl. 3a

III miejsce: Iza Grubiak, Maja Czarnobrewa, kl. 3c

WYNIKI KONKURSU KARAOKE W KLASACH 4-6:

I MIEJSCE- Wiktoria Czerpak z piosenką „Writings on the wall”

II MIEJSCE- Wiktor Pliś z piosenką „Ghost Town” ex aequo Julia Witkowska z piosenką „Rolling in the deep”

III MIEJSCE- Kornelia Toczek z piosenką „Titanium” ex aequo Wiktoria Kotarska z piosenką „Stay with me” ex aequo Malwina Śmiech z piosenką „Sorry”

W konkursie Miming and drawing games czyli kalambury po angielsku, drużyny czteroosobowe z klas drugich i trzecich zmierzyły się w potyczce polegającej na odgadywaniu haseł rysowanych oraz tych, przedstawianych za pomocą gestów. Niekwestionowanymi zwycięzcami zostały drużyny z klasy 2d oraz 3a.

WYNIKI KONKURSU KALAMBURY

I MIEJSCE- KLASA 2d, 3a

II MIEJSCE- KLASA 2c, 3d

III MIEJSCE- KLASA 2f, 3c

W piątek, 28 kwietnia odbyło się spotkanie z podróżnikami i nauczycielami języka angielskiego, państwem Anną i Tomkiem Szymkiewiczami. Uczniowie mieli okazję posłuchać relacji i obejrzeć zdjęcia z wyprawy do Afryki. Na koniec spotkania odbył się krótki quiz z nagrodami.

W tym samym dniu odbyły się bardzo popularne wśród uczniów Rozgrywki Ligii Angielskiej w piłce nożnej. Rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców z klas 4-6 a sędziował pan Jacek Ryszewski.

ZWYCIĘZCY ROZGRYWEK LIGII ANGIELSKIEJ:

klasy czwarte chłopcy           klasa 4c

klasy czwarte dziewczęta      klasa 4c

klasy piąte chłopcy                klasa 5a

klasy piąte dziewczęta           klasa 5d

klasy szóste chłopcy              klasa 6b

klasy szóste dziewczęta         klasa 6c

Dodatkowo piątek ogłoszony został Dniem Amerykańskim a szkoła na jeden dzień zmieniła się w Dziki Zachód.

W ramach obchodów Tygodnia Języka Angielskiego, we wtorek 12 maja 2016r. odbyła się również czwarta edycja Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego – Macmillan Primary School Tournament IV. Podobnie jak w zeszłym roku, w konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w Gminie Nysa.

Uczestnicy turnieju mieli okazję porównać swój poziom znajomości języka angielskiego z umiejętnościami rówieśników z innych szkół. Walczyli w dwóch grupach wiekowych – klasy 1-3 oraz klasy 4-6.

Uczeń naszej szkoły Jakub Czarnobrewy z klasy 3c zdobył II miejsce w kategorii wiekowej 1-3.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zdobywcy pierwszych, drugich i trzecich miejsc dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Macmillan

Zwycięzcom wszystkich konkursów gratulujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych wydarzeniach!!!