TYDZIEŃ EUROPEJSKI

W dniach 16-19 maja 2017r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się obchody Tygodnia Europejskiego.

W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę obchodów Tygodnia Języka Angielskiego przekształcając go w Tydzień Europejski a tym samym propagować nie tylko ideę uczenia się  języka angielskiego ale również zachęcić naszych uczniów do pogłębiania wiedzy na temat krajów europejskich.

Od wtorku do piątku uczniowie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach i wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, wokalnymi, sportowymi oraz wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej.

W klasach 0-3 Tydzień Europejski rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego Flags of the European countries” polegającego na wykonaniu flagi państwowej wybranego kraju europejskiego. Spośród trzydziestu prac komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I MIEJSCE – Mateusz Oszytko (III b), Krzysztof Waszak (II b)

II MIEJSCE – Jakub Łuć (III c), Julia Łukaszek (II d), Gabriela Kazimierz (III a)

III MIEJSCE – Oliwia Kruk (III a), Paulina Kowalska (I a),  Alessandro Di Bugno (I b)

WYRÓŻNIENIA:

Iga Martyka (kl. I a), Paweł Świgost (I a), Marta Opałka (II c), Natalia Gryń (III a), Nadia Gromuł (IIIc), Agnieszka Kubaszewska (III c), Jakub Zaremba (III e), Bartek Jędryka (III f)

We wtorek 16 maja uczniowie klas trzecich zmierzyli się w konkursie literowania angielskich wyrazów na czas „Spelling Spike”. Mistrzami konkurencji zostali  uczniowie z klasy  III a, którzy wykazali się świetną znajomością alfabetu i  w niecałą minutę przeliterowali 13 wyrazów różniących się długością i stopniem trudności.

WYNIKI:

I MIEJSCE – klasa III a

II MIEJSCE – klasa III c

III MIEJSCE – klasa III b

W środę 17 maja uczestnicy koła językowego „Anglołaki” zaprezentowali swoje umiejętności językowe oraz artystyczne w przedstawieniu anglojęzycznym pt. Tears of a Tiger” przygotowanym dla uczniów z oddziałów „0” oraz dzieci ze świetlicy szkolnej.

Był to spektakl o przebiegłym Tygrysie, który symulował różne dolegliwości zdrowotne i jego przyjaciołach oferujących mu pomoc w chorobie. Zwieńczeniem całego programu artystycznego było odtworzenie prezentacji multimedialnej na temat niezwykłego życia tygrysów.

W czwartek 18 maja duże emocje towarzyszyły uczniom z klas drugich oraz trzecich podczas drużynowego konkursu kalambury „Miming and drawing games” polegającego na przedstawieniu oraz odgadnięciu wylosowanego hasła za pomocą gestów lub rysunku. Niezwykłym refleksem, umiejętnością kojarzenia i znajomością słów angielskich wykazały się zwycięskie drużyny z klasy  II d oraz III f. Poniżej prezentujemy wyniki z językowych rozgrywek:

WYNIKI:

KLASY DRUGIE:

I miejsce – II d

II miejsce – II e

III miejsce – II c

KLASY TRZECIE

I miejsce - III f

II miejsce – III d

III miejsce – III c

Uczniowie klas młodszych, wspólnie ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami mieli okazję porównać poziom znajomości języka angielskiego w Międzyszkolnym Turnieju Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament V który odbył się w dniu 9 maja 2017r.  Była to już piąta edycja tego konkursu a w tym roku wzięło w niej udział 39 uczniów z 10 szkół podstawowych z naszej gminy.

Uczennice naszej szkoły Oliwia Pikuła i Wiktoria Pieńko wykazały się doskonałą znajomością języka angielskiego. OLIWIA PIKUŁA zdobyła I MIEJSCE w kategorii klas 4-6 a WIKTORIA PIEŃKO III MIEJSCE w kategorii klas 1-3

We wtorek 16 maja uczniowie klas 4-6 mieli okazję przetestować swoje wiadomości na temat  krajów europejskich w konkursie „Co wiesz na temat Unii Europejskiej?”.

W tym samym dniu odbyło się również spotkanie z Amandą i Jolantą, studentkami z Łotwy które opowiedziały o swoim kraju, pokazały piękne zdjęcia i odpowiedziały na liczne pytania uczniów.

Bardzo dużo emocji dostarczył Konkurs Eurowizji który odbył się w środę 17 maja.

W tym konkursie karaoke uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności językowe oraz wokalne.

WYNIKI KONKURSU KARAOKE

KLASY I-III

I miejsce: Natalia Haręża, kl. 3f

II miejsce: Julia Bąk, kl. 3f

III miejsce: Nikola Kowalska, kl. 2c

KLASY IV-VI

soliści:

I MIEJSCE- Julia Chudy, kl. 6d

II MIEJSCE- Wiktor Pliś, kl. 5b

III MIEJSCE- Aleksandra Janusz, kl. 6d

WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Piecha, kl. 6c

zespoły:

I MIEJSCE- Oliwia Pikuła i Wiktoria Hasiak, kl. 6b

II MIEJSCE- Asia Lis i Kornelia Toczek, kl. 6d

III MIEJSCE- Hania Kamienik i Zuzia Chudy, kl. 4a

W czwartek, 18 maja odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej – Euro 2017.

W rozgrywkach zmierzyły się sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców z klas 4, 5 i 6. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał pan Jacek Ryszewski.

ZWYCIĘZCY EURO 2017:

klasy czwarte chłopcy          klasa 4b

klasy czwarte dziewczęta     klasa 4c

klasy piąte chłopcy               klasa 5a

klasy piąte dziewczęta          klasa 5b

klasy szóste chłopcy              klasa 6b

klasy szóste dziewczęta        klasa 6b

W tym samym dniu odbyło się również spotkanie z przyjaciółmi naszej szkoły, podróżnikami i nauczycielami języka angielskiego, państwem Anną i Tomkiem Szymkiewiczami. Tym razem uczniowie mieli okazję posłuchać relacji i obejrzeć wspaniałe zdjęcia z podróży do Norwegii.

W piątek 19 maja odbył się Piknik Europejski – European Fair.

Na chwilę, plac przed naszą szkołą zamienił się w bajecznie kolorowy i tętniący życiem europejski skwerek na którym klasy prezentowały wybrane kraje europejskie. Można było obejrzeć narodowe stroje, posłuchać muzyki, skosztować narodowych specjałów i obejrzeć narodowe tańce. Było głośno, wesoło i kolorowo. Piknik zakończył się europejskim przemarszem ulicami wokół szkoły. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców było niesamowite.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM NASZEJ ZABAWY DZIĘKUJEMY, LAUREATOM KONKURSÓW GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W KOLEJNYCH WYDARZENIACH!!!