TYDZIEŃ EUROPEJSKI 7-11 maja 2018r.

W dniach 7-11 maja w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Europejski.

Podczas tegorocznych obchodów uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wielu atrakcjach promujących naukę języków obcych i kulturę krajów europejskich.

Tydzień Europejski w klasach I-III rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego pt. Best Places to Visit in Europe. Jego celem było wykonanie pracy plastycznej na temat kraju w Europie który warto odwiedzić ze względu na ciekawą kulturę, tradycję, malownicze widoki. Spośród 20 prac konkursowych komisja wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Hanna Chodyniecka, kl. 1b

II miejsce – Patrycja Sendra, kl 1c ex aequo Amadeusz Białek, kl. 1b

III miejsce – Aleksander Stefańczyk, kl. 1c

W poniedziałek uczniowie najmłodszych klas mogli również sprawdzić swoje umiejętności językowe w konkursie English Dictation polegającym na bezbłędnym napisaniu ze słuchu dyktowanego w języku angielskim tekstu. Poniżej prezentujemy wyniki:

I miejsce – Bartosz Pawęska, kl. 3a

II miejsce – Adam Kondracki, kl. 3c

III miejsce – Nadia Trzcionkowska, kl. 3b

Podobnej próbie poddani zostali uczniowie klas starszych wśród których najlepsi okazali się

w kategorii klas IV-V:

I miejsce – Maja Czarnobrewa, kl 5c

II miejsce – Wiktoria Pieńko, kl 4a

III miejsce – Kalina Kusterska, kl 5b

w kategorii klas VI-VII:

I miejsce – Maja Nanowska, kl 7b

II miejsce – Oliwia Pikuła, kl 7b

III miejsce – Daniel Filipek, kl 7d

Również w poniedziałek uczniowie klas IV-VII prezentowali plakaty na temat krajów europejskich. Plakaty zostały umieszczone na holu I piętra.

We wtorek na holu pierwszego piętra uczniowie demonstrowali swoje umiejętności wokalne i językowe w Konkursie Karaoke Eurowizja 2018 wykonując wybrany utwór obcojęzyczny. Zwycięzcami zostali następujący uczestnicy:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Milena Grygorowicz, kl. 1b

II miejsce – Natalia Kowalska, kl. 3c

III miejsce – Aleksander Butkiewicz, kl. 1b ex aequo Wiktoria Stasiak, kl. 1b

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce – Julia Chudy, kl.7d

II miejsce – Aleksandra Janusz, kl. 7d

III miejsce – Kalina Kusterska, kl 5b ex aequo  Wiktoria Piecha, kl. 7c

W środę 9 maja w naszej szkole odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z ośmiu szkół Gminy Nysa. Reprezentantami naszej szkoły byli Piotr Szostak - uczeń klasy 1b  i Dawid Szymkiewicz z klasy 3b. Zwycięzcy etapu szkolnego zdobyli również pierwsze miejsca na szczeblu międzyszkolnym. Kategorię klas IV-V reprezentował Tomasz Koronczok z klasy 5a a kategorię klas IV-V Oliwia Pikuła z klasy 7b. Oliwia uzyskała trzecią lokatę na szczeblu międzyszkolnym.

Wśród uczniów klas młodszych wiele emocji dostarczył czwartkowy konkurs kalambury, polegający na odgadywaniu przez drużyny z klas drugich oraz trzecich haseł w języku angielskim przedstawianych za pomocą gestów i rysunków.

Wyniki konkursu:

klasy II:

I miejsce – klasa 2b

II miejsce – klasa 2a

klasy III

I miejsce – klasa 3c

II miejsce – klasa 3e

III miejsce – klasa 3b

Również w czwartek 10 maja uczniowie klas starszych mieli okazję wykazać się w Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej Euro 2018. Jak co roku rozgrywki wzbudziły bardzo wiele emocji i jak co roku nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwał pan Jacek Ryszewski.

Tabela wyników wygląda następująco:

Klasy czwarte:

I miejsce - 7A

II miejsce – 7C

III miejsce – 7D, 7B

W piątek 11 maja odbył się Wielki Turniej Wiedzy o Krajach Europejskich dla uczniów klas IV-VII. Przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania ułożone przez członków Samorządu Uczniowskiego na podstawie informacji zawartych na plakatach o krajach europejskich prezentowanych w poniedziałek. Rywalizacja odbyła się w dwóch etapach. Do finału zakwalifikowały się trzy drużyny które najlepiej odpowiedziały na pierwsze 6 pytań. Odpowiedź na kolejne trzy pytania wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – klasa 7b

II miejsce – klasa 6c

III miejsce – klasa 7a

Tydzień Europejski zakończyliśmy konkursem Spelling Spike, w którym to uczniowie klas I-III mogli wykazać się znakomitą znajomością alfabetu i umiejętnościami literowania w języku angielskim. Mistrzem literowania została drużyna z klasy 3a.

I miejsce – klasa 3a

II miejsce – klasa 3c

III miejsce – klasa 3d

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach!!!

Samorząd Uczniowski i nauczyciele języka angielskiego.